Návrh klimatizace ZDARMA? Stačí nás kontaktovat a my přijedeme, zaměříme, zpracujeme Vám bezplatnou a nezávaznou nabídku.
Volejte + 420 723 400 340 nebo pište PRODEJ@KLIMAZOOM.CZ

Jakou správně navrhnout klimatizaci?

Každá klimatizace (kromě těch mobilních) se skládá z vnitřní jednotky a venkovní jednotky (motoru). Vnitřní jednotka se umisťuje do interiéru, venkovní jednotka pak nejčastěji na obvodovou stěnu domu, balkón, střechu nebo na zem. Mezi oběma jednotkami je vedeno měděné potrubí, ve kterém koluje chladivo. To zprostředkovává tepelnou výměnu mezi interiérem a vnějším prostředím.

Podle počtu vnitřních jednotek na 1 venkovní jednotku dělíme klimatizace na:

SPLITOVÁ KLIMATIZACE

Splitová klimatizace, neboli split je vždy prodáván v setu. Skládá se tedy vždy z jedné vnitřní a jedné venkovní jednotky. Přičemž je nutno každé vnitřní jednotce zvlášť namontovat 1 jednotku venkovní.

MULTISPLITOVÁ KLIMATIZACE

Multisplitové provedení, je řešení, které umožňuje na jednu venkovní jednotku napojit více jednotek vnitřních, přičemž nezáleží na tom, zda to bude nástěnná klimatizace, kazetová nebo třeba parapetní jednotka.

Typy klimatizace dle umístění

Podívejte se, jaký typ klimatizační jednotky bude nejlépe vyhovovat vašemu interiéru:

NÁSTĚNNÉ KLIMATIZACE

Nejrozšířenějším a tím i nejmontovanějším typem jsou klimatizace instalované přímo na stěnu. Vhodné jsou jak pro byty či rodinné domy, ale i pro ordinace či kanceláře.

KAZETOVÉ KLIMATIZACE

Kazetové klimatizace jsou především určeny k montáži do sádrokartonového nebo kazetového stropu.

KANÁLOVÉ KLIMATIZACE

Jsou tam, kde nemají být vidět. Ve většině případů bývají umístěny v reprezentativních prostorách,skryté za rámečky nebo výdechy.

PARAPETNÍ KLIMATIZACE

Parapetní nebo podstropní jednotky mohou skvěle nahradit například klasické radiátory umisťované pod parapetem okna.

CHCI NÁVRH ZDARMA

Návrh klimatizace ZDARMA

Napište si nebo zavolejte o profesionální návrh klimatizace zcela zdarma.