Časté servisní dotazy

Klimatizace nejede

Pokud klimatizace po spuštění na ovladači nejede, zřejmě se jedná o poruchu. V takovém případě vnitřní jednotka signalizuje chybovou hlášku a to blikáním diody, nebo přímo chybou na displeji.

Řešení
V tokovém případě přímo kontaktujte náš servis.

Klimatizace zapáchá

Zápach z vnitřní jednotky klimatizace vzniká nepravidelnou údržbou. Na vnitřním výměníku se tvoří vlhkost, kde se množí bakterie a plísně, které jsou příčinou zápachu. Druhá možnost je neodborná příprava odvodu kondenzátu do odpadu bez kuličkového sifonu.

Řešení
V prvním případě je zapotřebí vyjmout a vyčistit prachové filtry vnitřní jednotky. Výměník vydesinfikovat k tomu určenými přípravky. V druhém případě napojit odvod kondenzátu do odpadu přes kuličkový sifon. Pokud si na servis sami netroufnete, kontaktujte náš servis.

Klimatizace nechladí / netopí

Důvod může být jednoduchý – špatné nastavení ovladače. Ujistěte se, že máte nastavený program chlazení / topení (COOL - vločka, HEAT - sluníčko). Pokud máte vše dobře nastavené, zřejmě se jedná o únik chladiva, nebo extrémě zanesené filtry.

Řešení
Zkontrolujte nastavení na ovladači. Dále čistotu výparníku venkovní jednotky a filtrů vnitřní jednotky. Pokud je vše v pořádku, kontaktujte náš servis.

Z klimatizace teče voda

Nejčastějším případem, kdy z vnitřní jednotky teče voda, je špatný spád, nebo ucpaná kondenzační hadice. Pokud je instalováno čepadlo kondenzátu, pravděpodobně se jedná o poruchu.

Řešení
Zkontrolujte spád kondenzační hadice, a také, zda není konec hadice ponořený pod hladinou v nádobě. Podívejte se, jestli kondenzační hadice není ucpaná. Pokud máte čerpadlo, kontaktujte náš servis.

Vnitřní výparník namrzá

V tomto případě klimatizace ,,prská ‘’ vodu, nebo metá kousíčky ledu. Tento problém nastává nejčastěji, když jsou zanesené filtry, nebo když je málo chladiva.

Řešení
Vyčistit prachové filtry. Pokud jsou filtry čisté, kontaktovat náš servis.

Vnitřní / venkovní jednotka je hlučná

Jestliže se zvýšila hlučnost jednotky, jedná se pravděpodobně o znečištění filtrů (výparníku), nebo samotného ventilátoru. Jednotka má malý průtok vduchu a ventiláor je více namáhán.

Řešení
Vyčištění prachových filtrů (ometení venkovního výparníku). Kontrola, zda ve venkovním ventilátoru není cizí těleso. Pokud je znečištěný ventilátor vnitřní jednotky, volejte náš servis.

Venkovní jednotka namrzá

Pokud je jednotka zpuštěná na režim topení, je to běžný jev. Klimatizace má automatický defrost. Jakmile námraza dosáhne určitého stupně, jednotka se automaticky odmrazí. Při defrostu je vnitřní jednotka i několik minut v utlumeném režimu. Jestliže je vysoká venkovní vlhkost, může klimatizace dofrostovat i několikrát za hodinu.

Kontakt na servis:

Zdeněk Panáček

+420 739 339 665 panacek@klimazoom.cz

Návrh klimatizace zdarma

Napište si nebo zavolejte o profesionální návrh klimatizace zcela zdarma.

Spokojení klienti

Brno
AVE
Decathlon
Lesy ČR
ČD
Ústavní soud
Centrum mikulov
Mobil pohotovost
Kuhn Gruppe
Kružík
NAVOS
GUMOTEX